FMA1-12025WBHT12
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
EC FAN, 120X120X25MM, 2-BALL BEA
Catalog
AC Fans
DataSheet
FMA1-12025WBHT12 PDF
Type Description
Series:FMA1-12025
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:100 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:25.00mm
Air Flow:79.4 CFM (2.22m³/min)
Static Pressure:0.175 in H2O (43.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Electronic Commutation (EC)
Noise:44.8dB(A)
Power (Watts):6.00W
RPM:3000 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)