UF80A12-BTLR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC TERM
Catalog
AC Fans
DataSheet
UF80A12-BTLR PDF
Type Description
Series:UF80A
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:25.0 CFM (0.700m³/min)
Static Pressure:0.160 in H2O (39.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:32.0dB(A)
Power (Watts):9.00W
RPM:2400 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)