UF80AM23-BTHR-F
Description
AC FAN AXIAL 80X80X38MM 230V, HI
DataSheet
UF80AM23-BTHR-F PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:34.0 CFM (0.952m³/min)
Static Pressure:0.260 in H2O (64.8 Pa)
Noise:40.0dB(A)
Power (Watts):11.00W
RPM:3250 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C)
Approval Agency:-
Weight:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UF250APA12-H1C2F
UF250APA12-H1C2F
IMPELLER 251X98MM 115VAC RING
W2E300-CP02-71
W2E300-CP02-71
FAN AXIAL 397X80MM 230VAC WIRE
8830N
8830N
FAN AXIAL 80X38MM 115VAC WIRE
MK-043R
MK-043R
KIT COLOR MODULE 480X272 TFT
UF80AM23-BTHR-F
UF80AM23-BTHR-F
CONSOLE STEEL GRAY 6.17"LX7.58"W