SF11592A-1092HST.GN
Description
FAN 92X92X25 115VAC SLEEVE 36CFM
DataSheet
SF11592A-1092HST.GN PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Width:25.50mm
Air Flow:36.0 CFM (1.01m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type:Sleeve
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:39.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:2750 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)