LPH92B99-BTHR
Description
FAN AXIAL 92X25.5MM 100-240VAC
DataSheet
LPH92B99-BTHR PDF
Type Description
Series:LPH92B99
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:100 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:25.50mm
Air Flow:56.0 CFM (1.57m³/min)
Static Pressure:0.270 in H2O (67.3 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Noise:44.0dB(A)
Power (Watts):6.30W
RPM:3500 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)