UF12A12-BWHNR
Description
FAN 120X38MM 115V IP55 WIRE
DataSheet
UF12A12-BWHNR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.0 CFM (2.97m³/min)
Static Pressure:0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:46.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:3100 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:IP55 - Dust Protected, Water Resistant
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)