UF12AE12-BWHR
Description
AC FAN FRAMELESS 112X38MM 120VAC
DataSheet
UF12AE12-BWHR PDF
Type Description
Series:UF12A
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Width:38.00mm
Air Flow:106.0 CFM (2.97m³/min)
Static Pressure:0.350 in H2O (87.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial, Frameless
Features:-
Noise:46.0dB(A)
Power (Watts):12.00W