LPH92A99-BTHR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 92X38MM 100-240VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
LPH92A99-BTHR PDF
Type Description
Series:LPH92A99
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:100 ~ 240VAC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:68.0 CFM (1.90m³/min)
Static Pressure:0.290 in H2O (72.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart, Electronic Commutation (EC)
Noise:42.0dB(A)
Power (Watts):5.50W
RPM:3500 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)