UF190APA23-H1C2F
Description
IMPELLER 190X70MM 230VAC RING
DataSheet
UF190APA23-H1C2F PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:230VAC
Size / Dimension:Round - 190mm Dia
Width:70.00mm
Air Flow:247.0 CFM (6.92m³/min)
Static Pressure:1.500 in H2O (373.6 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Motorized Impellers
Features:Permanent Split Capacitor Motor, Thermal Overload Protector (TOP)
Noise:63.0dB(A)
Power (Watts):72.0W
RPM:2700 RPM
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 122°F (-40 ~ 50°C)