LPT92A99-BTHR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
EC FAN AXIAL 92X92X38MM 120 TO 2
Catalog
AC Fans
DataSheet
LPT92A99-BTHR PDF
Type Description
Series:LPT92A99
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115/230VAC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:50.0 CFM (1.40m³/min)
Static Pressure:0.330 in H2O (82.2 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Auto Restart, Dual Voltage, Electronic Commutation (EC)
Noise:43.0dB(A)
Power (Watts):4.80W, 5.20W