UF80A02-BWHR-L24
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 80X38MM BALL WIRE
Catalog
AC Fans
DataSheet
UF80A02-BWHR-L24 PDF
Type Description
Series:UF80A
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VAC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:38.00mm
Air Flow:-
Static Pressure:-
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:-
Power (Watts):-
RPM:-
Termination:2 Wire Leads
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)