LPT15P12-BWHR
Description
EC FAN AXIAL 172X150X51MM 120VAC
DataSheet
LPT15P12-BWHR PDF
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Rectangular/Rounded - 172mm L x 150mm H
Width:51.00mm
Air Flow:220.0 CFM (6.16m³/min)
Static Pressure:0.620 in H2O (154.4 Pa)
Noise:57.0dB(A)
Power (Watts):15.00W