UF92A12-BTHR-CC
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 92X38MM 115VAC TERM
Catalog
AC Fans
DataSheet
UF92A12-BTHR-CC PDF
Type Description
Series:UF92A
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:115VAC
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Width:38.00mm
Air Flow:46.0 CFM (1.29m³/min)
Static Pressure:0.320 in H2O (79.7 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:Conformal Coating
Noise:38.0dB(A)
Power (Watts):12.00W
RPM:3300 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C)