SF23092A-2092MBT.GN
Manufacturer
Sunon
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 91.5X25.5MM 220/240VAC
Catalog
AC Fans
DataSheet
SF23092A-2092MBT.GN PDF
Type Description
Series:SF
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:240VAC
Size / Dimension:Square - 91.5mm L x 91.5mm H
Width:25.50mm
Air Flow:35.0 CFM (0.980m³/min)
Static Pressure:0.180 in H2O (44.8 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:38.0dB(A)
Power (Watts):14.00W
RPM:2700 RPM
Termination:2 Terminals
Ingress Protection:-
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency:CE, CUR, TUV, UL
Weight:0.617 lb (280.00 g)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
FAN 80X38MM 230VAC