B7530E24B-BSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
BLOWER 75X30MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
B7530E24B-BSR PDF
Type Description
Series:B7530
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square/Rounded - 76mm L x 76mm H
Width:30.00mm
Air Flow:13.5 CFM (0.378m³/min)
Static Pressure:0.710 in H2O (176.9 Pa)