F1238M24BT-FSR
Manufacturer
Mechatronics
VIGOR # :
Description
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
F1238M24BT-FSR PDF
Type Description
Series:F1238-S
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Rated:24VDC
Size / Dimension:Square - 119mm L x 119mm H
Width:38.00mm
Air Flow:105.0 CFM (2.94m³/min)
Static Pressure:0.210 in H2O (52.3 Pa)