HYW08025012BSS-12
Manufacturer
YS Tech USA
VIGOR # :
Description
H-SERIES FAN SUPER SPEED W/PWM
Catalog
DC Brushless Fans (BLDC)
DataSheet
HYW08025012BSS-12 PDF
Type Description
Series:HYW08025
Package:Box
Part Status:Active
Voltage - Rated:12VDC
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Width:25.40mm
Air Flow:80.0 CFM (2.24m³/min)
Static Pressure:0.700 in H2O (174.4 Pa)
Bearing Type:Ball
Fan Type:Tubeaxial
Features:-
Noise:53.5dB(A)
Power (Watts):7.2 W