TG-A6050-25-25-5.0
Description
THERM PAD 25MMX25MM RED
DataSheet
TG-A6050-25-25-5.0 PDF
Type Description
Series:TG6050
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:25.00mm x 25.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.0W/m-K