TG-A6200-15-15-2.0
Description
THERM PAD A6200 15X15X2MM
DataSheet
TG-A6200-15-15-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A6200
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:15.00mm x 15.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.2W/m-K