TG-A3500F-320-320-1.5
Description
THERMAL PAD 320X320MM YELLOW
DataSheet
TG-A3500F-320-320-1.5 PDF
Type Description
Series:TG-A3500F
Shape:Square
Outline:320.00mm x 320.00mm
Thickness:0.0591" (1.500mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.0W/m-K