TG-A2030-20-20-3.0
Description
THERM PAD 20MMX20MM WHITE
DataSheet
TG-A2030-20-20-3.0 PDF
Type Description
Series:TG2030
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:20.00mm x 20.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K