T62-1-50-0.16
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 50MM DIA W/ADH BLACK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
T62-1-50-0.16 PDF
Type Description
Series:T62
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Graphite-Pad, Sheet
Shape:Round
Outline:50.00mm Dia
Thickness:0.0063" (0.160mm)
Material:Graphite
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:15W/m-K