TG-A38KF-190-140-0.8
Description
THERMAL PAD 190X140MM BLUE
DataSheet
TG-A38KF-190-140-0.8 PDF
Type Description
Series:TG-A38KF
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:190.00mm x 140.00mm
Thickness:0.0310" (0.787mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.3W/m-K