TG-A6200F-100-100-1.0
Description
THERMAL PAD 100X100MM BLUE
DataSheet
TG-A6200F-100-100-1.0 PDF
Type Description
Series:TG-A6200F
Package:Bulk
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Blue
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K