TG4040SA-288-192-3.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 288MMX192MM WHITE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG4040SA-288-192-3.0 PDF
Type Description
Series:TG4040SA
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Usage:-
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:288.00mm x 192.00mm
Thickness:0.118" (3.00mm)
Material:Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:4.1W/m-K