T62-2-310-310-0.2
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 310MMX310MM W/ADH BLK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
T62-2-310-310-0.2 PDF
Type Description
Series:T62
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Graphite-Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:310.00mm x 310.00mm
Thickness:0.0080" (0.203mm)
Material:Graphite
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:5.0W/m-K