TG-A2030-100-100-5.0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 100MMX100MM WHITE
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-A2030-100-100-5.0 PDF
Type Description
Series:TG2030
Package:Box
Part Status:Not For New Designs
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:100.00mm x 100.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K