TG-APC93-25-25-5.0-0
Manufacturer
t-Global Technology
VIGOR # :
Description
THERM PAD 25MMX25MM GRAY
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TG-APC93-25-25-5.0-0 PDF
Type Description
Series:PC93
Package:Box
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:25.00mm x 25.00mm
Thickness:0.197" (5.00mm)
Material:Non-Silicone
Adhesive:-
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:2.0W/m-K