WAVEBLOCKER-A008-10-02-0762-0762
Manufacturer
Aavid
VIGOR # :
Description
PAD WAVEBLOCKER A008 1MM 3X3"
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
WAVEBLOCKER-A008-10-02-0762-0762 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:76.20mm x 76.20mm
Thickness:0.0390" (0.991mm)
Material:Silicone
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:Polyethylene-Terephthalate (PET)
Color:Black
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:0.8W/m-K