TW-T100-01-10
Manufacturer
3G Shielding Specialties
VIGOR # :
Description
THERMAL INTERFACE MATERIAL
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
TW-T100-01-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Sheet
Part Status:Active
Usage:Multi
Type:Gap Filler Pad, Sheet
Shape:-
Outline:-
Thickness:0.0394" (1.000mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.0W/m-K