TGF20-07870787-039
Description
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE
DataSheet
TGF20-07870787-039 PDF
Type Description
Series:TGF20
Shape:Square
Outline:199.90mm x 199.90mm
Thickness:0.0390" (0.991mm)
Material:Aluminum Oxide filled Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Blue
Thermal Resistivity:1.20°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K