
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TGF20 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Usage: | - |
| Type: | Gap Filler Pad, Sheet |
| Shape: | Square |
| Outline: | 199.90mm x 199.90mm |
| Thickness: | 0.0390" (0.991mm) |
| Material: | Aluminum Oxide filled Silicone |
| Adhesive: | Tacky - Both Sides |
| Backing, Carrier: | - |
| Color: | Blue |
| Thermal Resistivity: | 1.20°C/W |
| Thermal Conductivity: | 2.0W/m-K |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of TGF20-07870787-039 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
THERM PAD 640MMX320MM GRAY
THERM PAD 406.4MMX203.2MM BLUE
SILICONE THERMAL PAD 100X100X0.5
RES ARRAY 14 RES 10K OHM 16DRT
CRYSTAL 15.0000MHZ 6PF SMD
XTAL OSC XO 155.4412MHZ CMOS SMD
THERM PAD 199.9MMX199.9MM BLUE