COH-4065LVC-200-20-1NT
Manufacturer
Taica Corporation
VIGOR # :
Description
THERMAL INTERFACE PAD, GAP PAD,
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
COH-4065LVC-200-20-1NT PDF
Type Description
Series:λGEL™ COH
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gel Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:200.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone Gel
Adhesive:Tacky - One Side
Backing, Carrier:-
Color:Reddish Brown
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:6.5W/m-K