Q3-0.005-00-67
Manufacturer
Henkel / Bergquist
VIGOR # :
Description
THERM PAD 38.1MMX22.86MM BLACK
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
Q3-0.005-00-67 PDF
Type Description
Series:Q-Pad® 3
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:Power Module
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:38.10mm x 22.86mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Material:Elastomer
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K