Q3-0.005-00-67
Description
THERM PAD 38.1MMX22.86MM BLACK
DataSheet
Q3-0.005-00-67 PDF
Part Status:Active
Usage:Power Module
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:38.10mm x 22.86mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K