GPVOUS-0.125-AC-0816
Description
THERM PAD 406.4MMX203.2MM W/ADH
DataSheet
GPVOUS-0.125-AC-0816 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Shape:Rectangular
Outline:406.40mm x 203.20mm
Thickness:0.125" (3.18mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - One Side
Backing, Carrier:Sil-Pad
Color:Pink
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.0W/m-K