IS61LPS102418A-200B3I
Description
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165TFBGA
DataSheet
IS61LPS102418A-200B3I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Technology:SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:3.1 ns
Voltage - Supply:3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)