MT29RZ1CVCZZHGTN-18 I.85H TR
Manufacturer
Micron Technology
VIGOR # :
Description
IC FLASH RAM 1GBIT PAR 121VFBGA
Catalog
Memory
DataSheet
MT29RZ1CVCZZHGTN-18 I.85H TR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Memory Type:Non-Volatile
Memory Format:FLASH, RAM
Technology:FLASH - NAND, DRAM - LPDDR2
Memory Size:1Gb (128M x 8)(NAND), 512M (32M x 16)(LPDDR2)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:533 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:1.8V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)