COH-1016LVC-200-05
Manufacturer
Taica Corporation
VIGOR # :
Description
THERMAL INTERFACE PAD, GAP PAD,
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
COH-1016LVC-200-05 PDF
Type Description
Series:λGEL™ COH
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gel Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:200.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0200" (0.508mm)
Material:Silicone Gel
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:White
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:1.9W/m-K