SP900S-0.009-00-25
Description
THERM PAD 25.4MMX6.6MM PINK
DataSheet
SP900S-0.009-00-25 PDF
Part Status:Active
Usage:DO-5
Type:Pad, Sheet
Shape:Round
Outline:25.40mm x 6.60mm
Thickness:0.0090" (0.229mm)
Material:Silicone Rubber
Adhesive:-
Backing, Carrier:Fiberglass
Color:Pink
Thermal Resistivity:0.61°C/W
Thermal Conductivity:1.6W/m-K