TG-A486C-150-150-0.3-2A
Description
THERM PAD 150MMX150MM W/ADH GRAY
DataSheet
TG-A486C-150-150-0.3-2A PDF
Type Description
Series:H48-6C
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Conductive Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:150.00mm x 150.00mm
Thickness:0.0120" (0.305mm)
Material:Silicone Elastomer
Adhesive:Adhesive - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.2W/m-K