TG-A3500-20-20-2.0
Description
THERM PAD A3500 20X20X2MM
DataSheet
TG-A3500-20-20-2.0 PDF
Type Description
Series:TG-A3500
Shape:Square
Outline:20.00mm x 20.00mm
Thickness:0.0790" (2.000mm)
Material:Silicone
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Yellow
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:3.5W/m-K