Q3-0.005-00-48
Description
THERM PAD 25.4MMX25.4MM BLACK
DataSheet
Q3-0.005-00-48 PDF
Part Status:Active
Usage:Rectifier
Type:Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:25.40mm x 25.40mm
Thickness:0.0050" (0.127mm)
Color:Black
Thermal Resistivity:0.35°C/W
Thermal Conductivity:2.0W/m-K