SP400-0.007-00-54
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM GRAY
DataSheet
SP400-0.007-00-54 PDF
Part Status:Active
Usage:TO-220
Type:Pad, Sheet
Shape:Rectangular
Outline:19.05mm x 12.70mm
Thickness:0.0070" (0.178mm)
Color:Gray
Thermal Resistivity:1.13°C/W
Thermal Conductivity:0.9W/m-K