CM6560-504
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
CMC 500UH 3.6A 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM6560-504 PDF
Type Description
Series:CM6560
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:-
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:500 µH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):3.6A
DC Resistance (DCR) (Max):23mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.630" L x 0.630" W (16.00mm x 16.00mm)
Height (Max):0.320" (8.13mm)