COH-3114LVC-200-10
Manufacturer
Taica Corporation
VIGOR # :
Description
THERMAL INTERFACE PAD, GAP PAD,
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
COH-3114LVC-200-10 PDF
Type Description
Series:λGEL™ COH
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:-
Type:Gel Pad, Sheet
Shape:Square
Outline:200.00mm x 200.00mm
Thickness:0.0390" (0.991mm)
Material:Silicone Gel
Adhesive:Tacky - Both Sides
Backing, Carrier:-
Color:Gray
Thermal Resistivity:-
Thermal Conductivity:8.2W/m-K