RCOFM-150-A
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FAN GUARD METAL STEEL
Catalog
Fans - Finger Guards, Filters & Sleeves
DataSheet
RCOFM-150-A PDF
Type Description
Series:Richco
Package:Bulk
Part Status:Active
Fan Accessory Type:Finger Guard
Fits Fan Size:150mm Sq
For Use With/Related Products:Axial Fans
Features:10 Rings
Material:Steel, Nickel Plated
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC100-W17
SC100-W17
80MM EURO FAN GUARD SQUARE
SC130-W3
SC130-W3
127MM FAN GUARD NICKEL CHROME
08248
FINGER GUARD 50MM METAL
AOPS150-5
AOPS150-5
AC/DC CONVERTER 5V 150W