RCOFM-120
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
FAN GUARD METAL STEEL
Catalog
Fans - Finger Guards, Filters & Sleeves
DataSheet
RCOFM-120 PDF
Type Description
Series:Richco
Package:Bulk
Part Status:Active
Fan Accessory Type:Finger Guard
Fits Fan Size:120mm Sq
For Use With/Related Products:-
Features:6 Rings
Material:Nickel, Chrome Plated
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LZ22
LZ22
FAN ACCESSORY
BARBED GUARD 075/076
09450-R
09450-R
PLASTIC FAN GUARD RETAINER 120MM
RCOFM-120
RCOFM-120
FAN GUARD METAL STEEL
31121
CHUCK HP KLESS 6.5MM 1JT JKP65-J
1114.2
STATUS DISPLAY
612A
612A