RC12-2.5-01S
Manufacturer
Marlow Industries, Inc.
VIGOR # :
Description
TEM 30X34X3.93MM
Catalog
Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules
DataSheet
RC12-2.5-01S PDF
Type Description
Series:RC12-2.5
Package:Box
Part Status:Active
Size / Dimension:Rectangular - 34.01mm L x 30.00mm W
Qmax @ Th:23.0W @ 27°C
Delta Tmax @ Th:66°C @ 27°C
Height:4.03mm
Number of Stages:1
Current - Max:2.5 A
Voltage - Max:14.7 V
Resistance:4.9 Ohms
Operating Temperature:130°C