TV-1500-ELITE-SP8-BD
Manufacturer
Virtual Industries, Inc.
VIGOR # :
Description
TWEEZER VAC PICK AND PLACE FOR 5
Catalog
Specialized Tools
DataSheet
TV-1500-ELITE-SP8-BD PDF
Type Description
Series:Tweezer-Vac™
Package:Box
Part Status:Active
Tool Type:Vacuum System, Tweezer Kit
For Use With/Related Products:SMD Components
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SSK-900
SSK-900
CAN WRENCH AND P-KEY KIT
11A-25-400M
11A-25-400M
400 FT 3/8" DUCT RODDER
PA1-G
PA1-G
Hand Applicator Gold 1=1PC Stiff
PG1W-012-119-12
PG1W-012-119-12
ROUND FANSINK BRIDGELUX VERO 29
TV-1500-ELITE-SP8-BD
TV-1500-ELITE-SP8-BD
D3501N40TXPSA1
D3501N40TXPSA1
DIODE GEN PURP 4KV 4870A
GCM188R71H333KA55J
GCM188R71H333KA55J
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603